Son Dakika Haberleri
 • Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Derneği 5.Olağan Genel Kurul Toplantısı

  Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Derneği 5.Olağan Genel Kurul Toplantısı

  Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Derneği’nin 5. Olağan Genel Kurul toplantısı dernek merkezimizin yer aldığı Mecidiyeköy’de yapıldı. Toplantıya aile büyüklerimiz ve dernek üyelerimiz iştirak etti. Divan başkanlığına İstanbul Vali Yardımcısı akrabamız Adnan Çakıroğlu seçildi. Yapılan seçim sonucunda derneğimizin başkanlığına yeniden Fuat Çakıroğlu seçildi. Genel Kurulda derneğimizin üyelik koşulları ve tüzüğü değiştirilerek, giriş ücreti 130.TL yapıldı, aylık aidat ise 10.TL olarak belirlendi. Geçmişe yönelik borcu olanların borçlarının ise 250.TL karşılığında silinmesi kararlaştırıldı. Vakıf kurulması hususunda dernek yönetim kurulu yetkilendirildi. Vakıf kuruluşuyla igili şeffaf bir yapı oluşturulacağı dernek başkanımız tarafından ifade edildi. Yukarıda bahsi geçen ve derneğimizin genel kurulunda alınan kararların ailemize ve ... Devamını Oku »
 • Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Derneği 5.Olağan Genel Kurul Toplantısı

 • E-Mail’lerinize bakmak için

  E-Mail’lerinize bakmak için

 • Çakıroğlu İsmail Ağa Konağı

  Çakıroğlu İsmail Ağa Konağı

  Yeşil Kesme Taştan Yapılan Kubbe şeklindeki Şöminesi, Hasır Şeklinde Oyularak Yapılmış nadide kapısı, Üzüm Salkımı işlemeli Kapısı, İnce taş işlemeli şöminesi, Geometrik işlemeli kapısı ve daha nice görülmesi gereken güzellikleri içinde barındıran Çakıroğlu İsmail Ağa konağına ait bazı bilgiler 2004 yılında yayınlanan OF’un Sesi Dergisinin 3.yılı, 3.sayısında(Ocak 2004) aşağıdaki şekilde belirtilmiştir. ÇAKIROĞLU İSMAİL AĞA KONAĞI KARADENİZ BÖLGESİNİN EN BÜYÜK TAŞ KONAĞI Çakıroğlu İsmail Ağa Konağı Of’un Sıraağaç köyünde bulunmaktadır. Konağın kesin olarak hangi tarihte yapıldığı bilinmemekle beraber; şöminelerin birinin üzerinde bulunan hicri 1235(Miladİ 1819 yılına denk düşüyor. ) tarihinden konağın en az 185 yıllık olduğu anlaşılmaktadır. Konağın yapımında 40 ustanın ... Devamını Oku »
 • Kıyıcık Beldesinden

  Kıyıcık Beldesinden

  Kıyıcık Beldesi, orada yaşayan Çakıroğlu aile fertleri ve oradaki konaklarımıza ait resimler Resimleri(Konakları) çekip gönderen amcamın oğlu Halil İbrahim Çakıroğlu’na teşekkürler Devamını Oku »